Американця посадили за співпрацю з кремлівськими тролями.

Він допомагав зловмисникам купувати рекламні оголошення у Facebook.

                       спецпрокурор Роберт Мюллер

Мешканця Каліфорнії Річард Пінедо (Richard Pinedo), щодо котрого вели розслідування слідчі з команди спецпрокурора Роберта Мюллера, засуджено федеральним окружним судом до року позбавлення волі. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

Пінедо визнаний винним у продажу росіянам банківських рахунків, які використовувалися для купівлі інтернет-реклами на підтримку Дональда Трампа, а також з метою розпалювання ворожнечі в американському суспільстві.

Кримінальну справу проти Пінедо було порушено слідчими Мюллера в лютому цього року. Тоді ж спецпрокурор висунув звинувачення проти 13 росіян і трьох російських компаній, причетних до створення фейковий екаунтів в соцмережах «з метою сіяти розбрат в американському суспільстві, збирати розвідувальну інформацію та ініціювати політичні акції».

Тоді обвинувальному висновку проти росіян прізвище Пінедо не згадувалося, однак джерело, близьке до розслідування, повідомив аґенції Reuters, що саме цей каліфорнієць допомагав російським зловмисникам відмивати гроші і купувати рекламні оголошення у Facebook, а також оплачувати витрати через систему PayPal для організації політичних акцій.

Пінедо погодився співпрацювати з обвинувачами і визнав провину. Він став третьою за рахунком засудженою особою в розслідуванні Мюллера. У квітні нідерландський адвокат Алекс ван дер Зваан був засуджений до 30 днів позбавлення волі за подання неправдивих свідчень. У вересні екс-радника президента Трампа Джорджа Пападопулоса засудили до 14-денного ув’язнення.

10.10.2018
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*