Церква не повинна золотити храми!Мені здається, що в Україні набудували забагато храмів — архієпископ Памфілійський Данил

Православна церква України повинна долучитися до життя суспільства і звернути увагу на соціальні проблеми.Про це в інтерв’ю «Бі-бі-сі» заявив архієпископ Памфілійський Данил, який був екзархом Вселенського патріарха і брав участь у процесі надання ПЦУ автокефалії.

«Я б хотів, щоб в Україні була саме така духовна, назвемо це світським словом конкуренція, щоб православна церква займалася справжньою місією, входила у суспільне життя, а не тільки займалася зовнішніми ритуалами богослужінь», — сказав вінЗа словами архієпископа, духовенство має зайнятися тим, чим церква повинна бути, а не тільки дбати про її зовнішні аспекти.

«Мені здається, що в Україні набудували забагато храмів. На заході країни, у центрі в кожному селі мало не собор побудований. Але яку роль виконують ці храми? Чи приведуть вони до себе людей?

Якщо люди просто приходять туди на молитву, а то й відбувається служіння церкви народу, то ми просто набудували пам’ятників. Церква повинна довести, що виконує свою місію. В Україні досі немає всеправославної благодійної організації на кшталт католицького «Карітас» у тій же Польщі, тому, можливо, прийшов час для Православної церкви України зайнятися цим», — додав Данило.Він підкреслив, що є багато людей, які потребують допомоги, це не тільки військові або бідняки.

«Наприклад, я їду в Кіровоградську область в інтернат вітати дітей. Три церкви міста Знам’янка могли б об’єднати зусилля і відновити цей інтернат.

Але вони нічого не роблять, хоча саме це є сферою, де церква повинна була б себе проявляти! Це те, до чого я закликаю владику Епіфанія, — вклинитися у життя суспільства. Церква повинна увійти в ці проблеми, а не бути банківською установою і золотити храми й лаври. Не їздити на мерседесах, а бути серед народу і працювати з людьми», — завершив архієпископ.

Як повідомляв OBOZREVATEL:5 січня Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про надання автокефалії Православній церкві України.6 січня Томос вручили на Божественній літургії.

Також у мережі опублікували переклад тексту документа.7 січня митрополит Епіфаній і президент України Петро Порошенко принесли сувій Томосу на Різдвяну літургію у Софійський собор.

8 січня Томос відвезли назад у Стамбул для підписання його 11 членами Синоду Вселенського Патріархату. Це пов’язане з тим, що документ ПЦУ отримала за три дні до засідання ієрархів у Константинополі (вони збираються 9 числа кожного місяця).

9 січня усі члени Синоду Вселенського Патріархату в Стамбулі підписали Томос про автокефалію Православної церкви України. Джерело

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*