Дональд Трамп скасував поїздку до Давосу.

Відмовитися від участі в Світовому економічному форумі американського президента змусило невирішене питання «шатдавну».

Про те, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп не має наміру відвідувати щорічний Давоський форум в Швейцарії, він сам написав у своєму мікроблозі Twitter. «Через непоступливість демократів в питанні охорони кордону і великого значення безпеки для нашого народу я з усією повагою скасовую свою дуже важливу поїздку на Світовий економічний форум в Давосі», – повідомив глава Білого дому в четвер, 10 січня. Він також вибачився перед організаторами заходу за скасування поїздки.

Напередодні Трамп перервав перемовини з лідерами Демократичної партії США про фінансування будівництва муру вздовж кордону з Мексикою і розблокування часткового припинення роботи низки федеральних установ, яке було викликане бюджетною кризою, тобто про вихід зі «шатдавну».

Президент Сполучених Штатів вимагає виділити 5,6 мільярдів доларів на зведення прикордонного муру. Демократи згодні видати на захист кордону лише 1,3 млрд, причому вони категорично проти побудови муру.

«Або ми переможемо, досягнувши компромісу, оскільки я вважаю компроміс виграшною ситуацією для всіх, або я оголошу надзвичайний стан в країні», – заявив глава держави в Білому будинку 10 січня перед відвідуванням ділянки кордону з Мексикою. Президент США, як і раніше, допускає можливість запровадження надзвичайного стану, щоби побудувати мур без згоди Конґресу.

 

Цьогорічний Світовий економічний форум у швейцарському Давосі пройде з 22 до 25 січня.

11.01.2019
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*