Екзарх Константинополя: Офіційне повідомлення щодо томосу буде за кілька годин.

Екзарх Константинополя в Україні, архієпископ Памфлійський Даниїл заявив про те, що офіційне повідомлення щодо томосу автокефалії для Української Церкви надійде зі Синоду Вселенського патріархату, котрий триває у Константинополя, протягом лічених годин.

Про це архієпископ заявив під час спілкування з журналістами перед початком засідання. Синод розпочався 9 жовтня, а завершиться нині, 11-го.

Відповідаючи на запитання репортерів про вчорашню доповідь, Даниїл сказав, що вона минула «чудово». «Ми провели першу зустріч з членами Священного Синоду, з Патріархом, ну, а сьогодні продовжимо – зараз зранку. Так що надіємося, що до кінця дня буде офіційне повідомлення для засобів масової інформації», – заявив екзарх.

Коментуючи настрої Синоду, Даниїл зазначив, що доповідь амбасадорів, відряджених Константинополем до України, була сприйнята «чудово». «Всі були зацікавлені українським питанням, давали багато питань, відповідей – так що думаю, що щось буде позитивне. Нині буде ще продовження доповіді і обговорення. За кілька годин ви почуєте результати», – поінформував архієпископ Памфлійський.

Екзархи Вселенського патріархату архієпископ Памфлійський Даниїл (США) та єпископ Едмонтонський Іларіон (Канада) прибули на засідання священного Синоду у середу. Єпископ Іларіон у коментарі журналістам зазначив, що вони приїхали до Стамбула «з великими надіями», а українські православні «готові до єднання».

Як писав Z, синод Вселенського патріархату розпочався у вівторок.

Синод відбувається за зачиненими дверима, офіційно навіть не розголошують порядок денний і наміри ієрархів.

Згідно з інформацією журналістів BBC, під час засідання планують схвалити певне рішення з українського питання. Один із варіантів – вже наприкінці Синоду проголосують та підпишуть надання томосу про автокефалію. Інший варіант – томос будуть обговорювати, але остаточно не затвердять.

У вівторок увечері з низки джерел пішла інформація про те, начебто Українській Церкві вже оформили томос – однак церковні ієрархи та державні службовці виступили зі спростуванням цих відомостей.

«Повідомлення, ніби «Томос вже є» – не відповідають дійсності, а інформаційно є шкідливими, бо після хвилі «перемоги» піде хвиля «зради», коли виявиться, що питання Синод ще не обговорив. Боролися за автокефалію 100 років – тож можемо ще трохи побути стриманими», – написав архієпископ Євстратій Зоря, речник УПЦ КП.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко наголосив: єдиним надійним джерелом інформації щодо надання автокефалії є офіційні повідомлення Вселенського патріархату. «Не ведіться. Не створюйте очікувань і розчарувань. Зберігаймо спокій. Залишилось недовго», – зазначив Павленко, колишній заступник голови Адміністрації Президента, учасник переговорів із Константинополем від світської влади.

А вже у середу ввечері пішла протилежна інформація: «Німецька хвиля» з покликом на митрополита Австрійського Арсенія повідомила, що рішення про надання томосу відклали.

Репортер BBC Святослав Хоменко уточнив: первісний коментар Арсенія був спотворений, він лише говорив про те, що питання томосу розглянуть у належний час. Коментар австрійського митрополита був актуальний станом на ранок середи, ще до того, як екзархи презентували свою доповідь.

11.10.2018
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*