Глава дому Габсбургів: ЄС має припинити політику умиротворення Росії.

Онук останнього австрійського імператора Карла I, голова Дому Габсбургів Карл фон Габсбург вважає, що Європейський Союз має припинити стратегію умиротворення щодо агресора Росії, а також відкрити Україні перспективу членства.

Про це йдеться у статті Карла фон Габсбурга, котру цитує українською мовою видання «День».

«Стосовно України наразі залишається лише один захід, який можна здійснити з боку ЄС: перетворити Політику сусідства на чітку політику вступу, а також припинити політику умиротворення стосовно Москви. Це буде важко, але, врешті-решт, йдеться про питання, чи Європа все ще відіграватиме самостійну роль», – наполягає нащадок.

На переконання Карла фон Габсбурга, який зараз також обіймає посаду президента Пан’європейського руху Австрії, без чіткої стратегії стосовно Росії Європа ставатиме дедалі слабкішою.

Він зазначив, що відразу після нової ескалації російської агресії проти України Німеччина та Франція запропонували свою посередницьку роль у конфлікті, однак наразі є проблема з успіхом цієї медіації.

«Владімір Путін був достатньо розумним, щоб розраховувати на таку реакцію. Думаючи стратегічно, він за останні роки створив так, що європейська політика щодо Москви стала дезорієнтованою, а щодо посередників існує велика проблема у довірі», – йдеться у статті.

Він констатує, що «Росія не проявляє готовності припинити конфлікт», а посередництво йде в нікуди. «Посередництво має полягати не в тому, щоб заохочувати агресора, а в тому, щоб примусити нападника припинити свою агресію», – наголосив Карл фон Габсбург. 

«Німеччина будує спільно з Росією нові газопроводи, які, з російської точки зору, передусім, мають великий політичний інтерес: оминути Україну. Шрьодеризація німецької політики зайшла занадто далеко», – застерігає пан Карл.

На думку фон Габсбурга, Австрія також могла б відігравати важливу роль як посередник. Утім, потенціал посередництва може й нашкодити. 

Так, Карл фон Габсбург нагадав, що протягом року відбувалася інтенсивна дипломатія візитів між Віднем та Москвою. Це, на його погляд, є нормальним для Австрійського головування в ЄС. Водночас, наразі не зрозуміло, які цілі сповідувала політика Відня: дехто вбачає схожі інтереси, як у Німеччині, у питанні постачання газу.

10.12.2018
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*