Грибаускайте: Азовське море не є територією Росії.

Президент Литви Даля Грибаускайте наполягає на тому, що Росія має виконувати міжнародні домовленості щодо судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці, інакше світова спільнота муситиме наростити у реґіоні військову присутність задля забезпечення вільного пересування водою.

Про це Грибаускайте заявила у п’ятницю на прес-конференції під час свого візиту до Києва, повідомила аґенція «Інтерфакс-Україна».

«Ми хочемо ще раз нагадати, що Азовське море не є територією Росії, і на цьому морі діють усі міжнародні домовленості. І Росія, також як і всі інші, має виконувати міжнародні домовленості. Якщо ні, то ми завжди допоможемо, підтримаємо Україну, і збільшуватимемо свою військову присутність, і ми маємо забезпечити вільне пересування протокою… І ми маємо виконувати всі домовленості, які діють для міжнародних вод», – наголосила Грибаускайте.

Президент Литви засудила акт агресії проти українських моряків у нейтральних водах в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Президент України Петро Порошенко зі свого боку зазначив, що агресивні дії Російської Федерації, яка нагнітає ситуацію в Чорному і Азовському морях, – це «пряма загроза європейській безпеці, і всьому демократичному світу».

«Ми закликаємо наших міжнародних партнерів застосувати жорсткі санкції для припинення агресивних зазіхань Росії в Чорному та Азовському морях і забезпечити свободу навігації в регіоні», – сказав голова держави.

Президент висловив подяку колезі за те, Литва ввела національні санкції проти учасників агресивних дій у Чорному морі, не чекаючи інших.

«Ми знаємо сьогодні, що міжнародні організації не вжили жодних санкцій через російські дії. Ми ввели свої національні санкції на знак протесту проти дій Російської Федерації в Керченській протоці», – підкреслила Грибаускайте.

Президент Литви уточнила, що ці санкції стосуються, зокрема і фізичних осіб, які тепер не зможуть займатися економічною та іншою діяльністю в Литві, «і таким чином вони будуть відповідальні за атаку» на українські кораблі.

Вона наголосила, що Литва підтримує санкції, які раніше були введені міжнародним співтовариством проти Російської Федерації і теж виступає за їхнє розширення.

Президент України Петро Порошенко вручив Далі Грибаускайте найвищу нагороду України, якою можуть бути нагороджені іноземці – орден Свободи, а голова Литовської держави вручила українському лідеру найвищу держнагороду Литовської Республіки орден Вітовта Великого.

Грибаускайте нагороджено «за надзвичайні особисті заслуги у зміцненні українсько-литовських міждержавних відносин і захисті суверенітету та територіальної цілісності України».

«Це нагорода не особисто Порошенку, це нагорода вам. Вам за вашу мужність, за ваш опір, за вашу боротьбу за свободу у вашій країні, й це лише для вас нагорода. Вам і тільки вам. Ця нагорода вам, український народе», – сказала Грибаускайте, звертаючись до українців.

07.12.2018
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 2 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*