Із могили Коцюбинського викрали пам’ятник.

Злочинці викрали пам’ятник українського письменника Михайла Коцюбинського із його могили у Чернігові.

Як повідомила аґенція «Укрінформ», поліція відкрила кримінальне провадження за фактом наруги над похованням.

«Зранку нам надійшла інформація про викрадення погруддя з могили Михайла Коцюбинського. На місці працювала слідчо-оперативна група. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 297 Кримінального кодексу України», – повідомила старший інспектор Чернігівського відділу поліції Наталія Човпило.

Поліція встановлює обставини скоєння злочину та шукає свідків.

Як повідомив сайт ЧЕline з покликом на департамент культури Чернігівської ОДА, монумент викрали минулої ночі. «Вчора ми тут проводили екскурсію. Була делегація із Криму. Всі вражалися творчістю цього письменника. А сьогодні сталася така жахлива подія», – прокоментувала завідувачка відділу в департаменті Лариса Латіна.

Злочинці для того, аби отримати погруддя цілісним, постелили на гранітні плити солому. Монумент бронзовий. Його вага – приблизно центнер.

Поліція наразі встановлює офіційний статус монумента. Водночас, як сказав прямий нащадок письменника Ігор Коцюбинський, погруддя не мало жодного пам’яткоохоронного статусу.

«Нікому це не потрібно було. Він ні в кого не був на балансі. Це не потрібно було ні адміністрації, ні міській раді тим більше», – поскаржився Коцюбинський.

Михайло Коцюбинський похований на Болдиній горі. Пам’ятник на його могилі встановили у 1955 році. Авторами монумента були внук письменника Флоріан Коцюбинський, відомі майстри Семен Андрейченко і Яків Ковбаса.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*