Казахстан спіткала урядова криза.

Президент відправив до демісії кабінет міністрів у повному складі.

Указ про відставку  уряду Бакитжана Сагінтаєва президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав у четвер, 21 лютого. Про це повідомив казахський інформаційний портал Tengri News.

Глава держави розкритикував роботу кабінету міністрів. Назарбаєв заявив про невміння міністрів працювати з населенням. За його словами, уряду спільно з Національним банком так і не вдалося в повній мірі створити реальні інструменти для якісного зростання господарки.

«Внаслідок формального підходу виконавчих органів частина соціально-вразливих верств населення не охоплена адресною соціальною допомогою. На все це накладається невміння працювати з населенням з боку членів уряду, міністрів, акимів, вислуховувати їхні проблеми, роз’яснювати проведену роботу і політику», – наголосив президент у своїй заяві. Тимчасовим виконувачем обов’язків прем’єр-міністра призначено першого віце-прем’єра Аскара Маміна.

Два минулі тижні в Казахстані проходили масові протести багатодітних матерів. Вони вимагають поліпшити якість життя їхніх родин. Протести почалися після того, як в пожежі в будинку в Астані загинуло п’ятеро малолітніх дівчаток.

Бахитжан ​​Сагінтаєв очолював уряд Казахстану з вересня 2016 року. Згідно з Конституцією країни, уряд формує президент країни. Кабінет міністрів діє в межах терміну повноважень президента і відповідальний перед ним.

21.02.2019
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*