Керівництво Facebook обговорювало можливість продажу доступу до даних користувачів.

Про це стало відомо з опублікованих британським парламентом понад 200 сторінок внутрішніх документів компанії.

Член парламенту Великобританії Деміен Коллінс (Damian Collins) усереду, 5 грудня, опублікував понад 200 сторінок внутрішніх документів компанії Facebook. Про це повідомило видання Business Insider. До цих документів британський депутат отримав доступ наприкінці листопада в рамках розслідування скандалу з Cambridge Analytica. До них входить листування топ-менеджерів компанії про способи монетизації, співпраці з розробниками і поводження з даними користувачів.

Коллінс очолює парламентський комітет, який розслідує роботу Facebook через згаданий скандал і поширення фейковий новин. Парламентар заявив, що публікація документів носить «значний суспільний інтерес». «Я мусив це зробити через брак прямих відповідей від компанії Facebook», – пояснив він.

Коллінс перерахував головні, на його думку, висновки з цих документів. Зокрема, після рішення обмежити доступ розробників додатків до даних користувачів в 2014-2015 роки Facebook зробив виняток для кількох великих компаній, в тому числі Netflix, Airbnb, Lyft і Badoo. Коллінс стверджує, що компаніям дали «повний доступ до даних про друзів». У Facebook обговорювали можливість заробітку шляхом надання розробникам платного доступу до даних користувачів. Зокрема, в 2012 році в одному з листів засновник компанії Марк Цукерберґ писав, що з розробників можна брати гроші за «читання будь-яких даних, в тому числі про друзів».

Окрім того, керівники компанії Facebook обговорювали, як приховати від користувачів збір даних про їхні дзвінки й повідомлення в додатку для Android. У 2015 році один зі співробітників написав колегам, що операційна система буде просити у користувачів дозвіл на збір цих даних, і це являє для компанії ризики в царині піару. Він навіть припустив, що це призведе до появи гучних заголовків про те, що Facebook стежить за користувачами.

Facebook використовував дані VPN-сервісу Onavo для збору інформації про роботу інших додатків і, на думку Колінса, для ухвалення бізнес-рішень. Так, в документах є дані 2013 року про зростання популярності мессенджера WhatsApp, а вже рік по тому Facebook купила цю компанію за 19 мільярдів доларів.

06.12.2018
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*