Только что

Міська влада назвала міст на честь українського повстанця Василя Макуха.

Міська рада Праги схвалила рішення назвати на честь українського дисидента Василя Макуха новий пішохідний міст через річку Ботіч, яка є притокою Влтави, у Празькому районі Вршовіце.

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс на своїй сторінці у Facebook.

5 листопада 1968 року Василь Макух здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві, протестуючи проти комуністичної тоталітарної системи, колоніального становища України, політики русифікації та агресії СРСР проти Чехословаччини.

На місяць раніше від Макуха, протестуючи проти совєцького тоталітаризму і проти вторгнення до Чехословаччини, акт самоспалення вчинив польський філософ Ришард Сівець. Пан Макух навряд чи міг знати про цей вчинок, бо мученицьку смерть Сівеця замовчували. 

У січні 1969 року самоспалення вчинив чех Ян Палах. Згідно з інформацією польської Вікіпедії, після протесту Палаха і до квітня 1969 року спробу самоспалення вчинило 26 осіб – 7 померло.

«Віднині чимдалі більше чехів, почувши, що проходять мостом Василя Макуха, дізнаються про цього українського героя, який пожертвував своїм життям заради їхньої свободи», – прокоментував Перебийніс.

«Символічно, що Прага ухвалила це рішення у рік 50-х роковин Празької весни та трагічних подій серпня 1968 року. Також символічно, що прямо від цього мосту бере свій початок вулиця Українська у Празі», – додав наш амбасадор.

Василь Макух народився 14 листопада 1927 у селі Карів на Сокальщині. Коли мав 17 років, вступив до Української повстанської армії.

У лютому 1946 року Макуха схопили совєцькі спецслужби під час спроби втекти через кордон у бік Польщі, поранивши в ногу. Отримав 10 років заслання.

В Україну повернувся допіру в 1956 році – оселився у Дніпрі, де мешкала його дружина Лідія (познайомились на засланні).

Сповідував патріотичні погляди, скаржився на стеження з боку спецслужб.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*