Морські піхотинці отримали нові берети й нову дату свого свята.

Українські військовослужбовці морської піхоти отримали берети нового зразка – кольору морської хвилі.

Нові атрибути презентували на урочистих заходах з нагоди 100-річчя створення морської піхоти України в Миколаєві, повідомляє аґенція «Укрінформ».

«Зберігаючи чорні берети на почесних місцях удома, на почесних місцях у музеях, визволяти Україну в ході операції Об’єднаних сил морська піхота віднині буде в нових одностроях, що відрізнятимуть елітних воїнів, готових нищити окупантів на морі, на суходолі, в повітрі. Відсьогодні колір берета українського морпіха набуває відтінку морської хвилі», – зазначив президент України Петро Порошенко.

Водночас він зауважив, що процес зміни беретів буде дуже непростим, бо, на його думку, зачіпає пам’ять і особисті почуття багатьох, хто в різні часи пов’язав свою долю із цим родом військ.

«Однак вважаю, що згадані зміни вже давно назріли і поставлені перед нами самою історією і російською агресією проти нашої держави», – наголосив Порошенко.

Президент оголосив про запровадження нової дати відзначення Дня морської піхоти України – 23 травня.

Першим берет нового зразка отримав Командувач морської піхоти України генерал-майор Юрій Содоль, відтак нові берети отримали командири бригад і батальйонів. Далі одночасно чорні берети на берети кольору морської хвилі змінили морпіхи на бойових позиціях поблизу населених пунктів Широкине, Лебединське, Водяне, Чормалик, на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією Криму – на Чонгарі, на узбережжях Чорного і Азовського морів, а також на борту середнього десантного корабля «Юрій Олефіренко».

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*