На Львовщине в одной из бригад армейской авиации по новым заработала столовая (фото)

16 окрема бригада армійської авіації включена до експерименту щодо забезпечення процесу харчування особового складу за новими стандартами. Найперше, що відчули військові льотчики та технічний склад частини — це значна зміна раціону їжі.

— З моменту введення Каталогу продуктів на склад частини почали поступати продукти в значно більшому асортименті. У великій кількості додались фрукти, різноманітні молочні продукти. Крім цього, з’явився асортимент різних фруктових соків. Тепер перелік продуктів, якими ми забезпечуємось, складає близько 400 позицій. Це дає змогу робити своєрідний «маневр» — замовляти ті продукти, які нам потрібні. Також відповідно до проведеної реформи забезпечення харчуванням, збільшився кошторис на закупівлю необхідних інгредієнтів для страв, — розповів начальник продовольчої служби бригади капітан Сергій Капустюк.

Все це робиться в тісній співпраці з кухарями їдальні, адже саме вони складають меню на тиждень. На кухні працює колектив, який відданий кухарській справі і вважає приготування їжі для такого багаточисельного військового колективу не ремеслом, а цілим мистецтвом.

— Завдяки такому широкому асортименту та можливості самим обирати собі складові для приготування страв ми отримуємо шалене задоволення від приготування їжі. Щодня в нас 2-3 вибори супів, 3-4 блюда з м’яса чи овочів, по кілька видів гарнірів. Тепер кожен може обрати за своїм смаком чи м’ясне, чи вегетаріанське блюдо. Раз на тиждень ми готуємо якесь специфічне меню. Розпочали все з дня української кухні. Зараз опановуємо день італійських страв, а на майбутнє планується впровадити й день французької кухні. Такі наші прагнення вже припали до душі нашим відвідувачам. Та це все було б неможливим без якісного обладнання. Це справжній крок вперед у плані технології приготування їжі, — поділилась враженнями шеф-кухар Світлана Муравська.

Під час ремонту та закупівлі обладнання для ідальні було враховано все до найменших дрібниць. Під час реконструкції інженери врахували, що варочний цех займає перший поверх їдальні, а зали для прийому їжі знаходяться на другому. А щоб кухарі не носили важкі ємності зі стравами по сходах, між місцем приготування їжі і «конвеєром» для роздачі встановлено спеціальний ліфт. Це значно економить час кухарів та офіціантів. Сучасна система вентиляції створює комфортні умови для роботи всіє кухарської бригади. Завдяки новим потужним витяжкам-кондиціонерам у залі, де вариться їжа, завжди комфортна температура, зникли випаровування від страв, а у всій їдальні відсутній специфічний запах, притаманний радянській «армійській їжі». Сучасні варочні поверхні, котли та духові шафи дозволять готувати різноманітні страви у великій кількості. Подбали також і про гігієну військових — біля кожного умивальника встановили спеціальний проточний бойлер, який вмикається лише тоді, коли відкриваєш кран.

Сучасний ремонт у залах, де харчуються військовослужбовці, вражає привабливістю та затишком. Нові столи зручно розташовано так, щоб всім вистачало місця. Крім цього, для сервірування столів закуплено новий посуд та столове приладдя. Обов’язковим елементом кожного столу є не лише звичний всім нам набір: сіль, перець, гірчиця. Сюди додали також й серветки та кетчуп. Також було закуплено новий одяг кухарям та офіціанткам.

— Навіть не хочу порівнювати їдальню після реконструкції з тією, яка у нас була рік тому. Завдяки вдало проведеному експерименту з продовольчим забезпеченням та ремонту їдальні можна сказати, що бойовий дух та ставлення до служби стало іншим. Військовослоужбоці реально бачать турботу про себе з боку керівництва держави та Міністерства оборони України, — наголосив командир бригади армійської авіації полковник Ігор Мазепа.

Дякуємо: glavnoe.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*