На окремих річках рівень води перевищив паводок 2001 року.

Станом на 13:30 понеділка внаслідок проходження Закарпаттям паводкової хвилі залишаються підтопленими 1928 га сільгоспугідь, 251 обійстя, 56 підвальних приміщень.

Про це йдеться у повідомленні ДСНС.

Станом на 12:00 18 грудня підрозділи ДСНС відкачали близько 700 м³ води. За весь паводковий період рятувальники провели відкачування води загалом об’ємом у 6 млн. 148 тис. 700 м³ води.

Як повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, у середній течії основних водних артерій Закарпаття вода пішла на спад і повернулася в русла. Водночас, на Латориці й Боржаві рівень води досяг історичного максимуму катастрофічного паводка 2001 року – зараз максимальна паводкова хвиля проходить низинними районами.

«Наступні дні вода поступово сходитиме із сільськогосподарських угідь самопливом. На підтоплених ділянках у межах населених пунктів воду продовжують відкачувати пересувні та стаціонарні насосні станції. У с. Вільхівка (Іршавський район), яке найбільше постраждало від підтоплення, протягом учорашньої доби рятувальники та водники відкачали близько 6 мільйонів кубометрів води», – прокоментував Москаль.

З його слів, станом на 9:00 понеділка найвищий рівень води на річці Боржава був у с. Верхні Ремети, що біля Берегова. «Вода досягла історичного максимуму катастрофічного паводка 2001 року і протягом сьогоднішнього дня буде проходити по Берегівському району до впадіння в Тису. Дамби вздовж Боржави реконструйовані, тому підтоплень населених пунктів не очікуємо. Ситуація перебуває під постійним контролем», – запевнив голова ОДА.

На Латориці найвищий рівень води проходить біля Чопа. «Висота хвилі – 7,5 м, це також історичний максимум катастрофічного паводка 2001 року. Запас дамби становить ще 1,5 метра, однак основна небезпека не в загрозі переливу, а в тому, чи витримає перенасичене вологою тіло дамби, яка вже вісім днів перебуває під постійним тиском води. За дамбою ведеться постійне спостереження», – прокоментував Москаль.

Рух автотранспорту на раніше підтоплених ділянках дороги національного значення «Мукачево – Рогатин» біля Вільхівки та дороги місцевого значення «Іршава – Виноградів» біля Заріччя повністю відновили. На місцевій дорозі «Шаланки – Великі Ком’яти Виноградівського району рух поки що перекрито. На щастя, грудневий паводок не приніс ані жертв, ані руйнувань.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*