Окупаційна адміністрація Криму розриває договір із єпархією ПЦУ/УПЦ КП.

Окупанти вимагають від Управління Кримської єпархії УПЦ звільнити приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, фактично знищуючи українську церкву на півострові.

Про це заявив на прес-конференції в Києві архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, повідомила аґенція «Укрінформ».

«5 лютого 2019 року «Міністерство майнових та земельних відносин Республіки Крим» надіслало на адресу Управління Кримської єпархії лист з додатковою угодою про розірвання договору між Управлінням Кримської єпархії і фондом майна, зараз – «міністерством майнових відносин [окупаційної адміністрації Криму]», яка була заключена у 2002 році. На підставі цієї угоди управлінню Кримської єпархії було передано 1400 кв.м приміщення по вул.Севастопольській, 17а, у м.Сімферополі під кафедральний собор і управління єпархії», – поінформував архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Він повідомив, що після окупації Криму Росією в 2014 році від єпархії неодноразово вимагали перереєстрації, стверджуючи, що це стане гарантією переукладання всіх угод, підписаних раніше.

Але архієпископ впевнений, що угоди були б розірвані навіть за умови перереєстрації. Останні події, підкреслив він, підтверджують думку про те, що підстави виселення церкви – суто політичні і пов’язані з формуванням помісної Православної Церкви України.

«Я вважаю, що це є політична помста для знищення української церкви на території Криму», – сказав архієпископ.

Він нагадав, що перша серйозна спроба захопити приміщення відбулася 31 серпня 2017 року, коли судові пристави вилучили 110 кв.м площі першого поверху, а решту приміщень на поверсі, крім туалету і кабінету архієпископа, «опечатали».

Якщо буде ліквідовано Кафедральний собор, вважає Климент, вісім парафій, які перебувають у сільській місцевості, теж припинять свою діяльність.

«5 лютого нам дали листа. До 20-го ми повинні підписати угоду, що віддаємо приміщення в розпорядження міністерства майнових відносин Криму, плюс десять днів на виселення — тобто у перших числах березня я повинен залишитися на вулиці. Я не знаю, куди виносити майно», – сказав архієпископ.

12.02.2019
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*