Помер Мирослав Ягода, ультраоригінальний художник

Вчора, 12 березня, у Львові помер відомий художник і поет Мирослав Ягода.

Мирослав Ягода — народився 23 серпня 1957 р. с. Гірник, Львівської області. Художник, поет, сценограф. У 1986 р. закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові, за фахом художник. Учасник багатьох виставок і перформенсів — поетичних, живопис, графіка.

Автор поетичних збірок «Черепослов» (2001), «Дистанція нуль» (2004), «Сяймо» (2007), «Паралельні світи» (2011), ., насичених, як пише Іван Лучук, макабричними візіями. Ягода більш відомий як ультраоригінальний андеґраундний художник.

Був сценографом вистав закарпатського режисера Атілли Віднянського. Його сценарій і сценографія вистави «Ніщо» творчого театру «Небо» — 2002 р. 

Кілька останніх років жив відлюдником. Три з половиною роки тому розповідав журналістам, що взагалі  до  Львова не виходить. Втім, у серпні 2014-го до Львова вийшов-таки, щоби допомогти солдатам – організував у галереї МО «Дзиґа» благодійну виставку-продаж.

«Цей художник є класиком у хорошому розумінні цього слова, – говорив про Мирослава Ягоду арт-директор «Дзиґи» Влодко Кауфман. – І які б депресняки чи жахи він не малював, у своїй царині Мирослав Ягода все одно залишиться поетом.
Це один з небагатьох художників, який творить. Його не цікавить: платять за його роботи гроші, не платять. Він робить це, тому що в нього є внутрішня потреба і він блискавично реагує на те, що відбувається навколо нього». 

«Мирослав Ягода – патріарх львівської художньої сцени, представник ще радянського богемного Львова, один з тих небагатьох олдових митців, які не змінили ні місця проживання, ні діяльності, ні способу життя. — писав Андрій Бондаренко, анносуючи інтерв’ю з ним під час цієї виставки. — Бізнес, менеджмент, само-піар для нього залишаються абсолютно чужими словами, він ще досі мешкає у старому підвалі-майстерні, де час від часу приймає делегації своїх палких шанувальників з Польщі чи Австрії. У західних країнах роботи Ягоди отримують захоплені оцінки та виставляються у модних галереях, але митець не особливо цим переймається. Він взагалі мало чим переймається – окрім творчості»

Про дату і час прощання з Мирославом Ягодою його друзі обіцяють повідомити додатково.

знимка Ігора Цикура

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*