Попередьте усіх! На пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем чекає неприємний сюрприз

Раніше говорили, що термін підписання декларацій – безстроковий, пише Львівська газета Проте, вже з 1 липня 2019 року пацієнти, які не підписали декларацію з лікарем повинні будуть платити в касу. Яка це буде сума поки що невідомо. Виключенням є лише екстренні випадки, які загрожують життю.

За словами керівника міського управління охорони здоров`я Володимира Зуба, зараз підписано майже 64%, тобто 470 тисяч декларацій про вибір лікаря. Найбільше – у Залізничному районі Львова.

Декларація має гарантувати вам безкоштовну первинну допомогу сімейного лікаря, якого ви обрали. А лікар буде мати вищу зарплатню, яка залежатиме від кількості підписаних декларацій.

“Існують видатки не лише на зарплату, але й на придбання медикаментів, господарські роботи, вивіз сміття, обладнання, обслуговування і так далі.

І враховуючи, що видатки не повинні перевищувати витрати, у нас після розрахунків приблизно вийшло, що заробітна плата сімейних лікарів, які підписали 1800 декларацій і більше, збільшиться в два рази.

Тобто якщо лікар раніше в середньому отримував 6 тисяч гривень, то тепер має отримати на руки 12 тисяч гривень. Вона може бути ще більшою, якщо підпишуть більшу кількість декларацій”

Окрім кількості декларацій, значення має і вік пацієнтів. За кожну підписану декларацію Національна служба здоров’я України заплатить так звану капітаційну ставку – 370 гривень.

Якщо декларація підписана на обслуговування дитини, віком до 5 років, то цих 370 гривень множиться на 4, якщо дитина від 5 до 18 років – множиться на 2,2, і так далі по вікових категоріях.

За пацієнтів, які не підписали декларації, заклади охорони здоров’я отримуватимуть по 240 гривень.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*