Порошенко прагне отримувати газ із Азербайджану через Туреччину.

Президент України Петро Порошенко у вівторок узяв участь у церемонії запуску в експлуатацію основної ланки Трансанатолійського газопроводу (TANAP) – «південного газового коридору», котрий дозволить транспортувати газ із Каспійського моря до країн Європи.

Голова держави трактує TANAP як крок до зміцнення енергетичної безпеки Європи і сподівається, що з часом Україна могла би отримувати каспійський газ із цієї нитки через Болгарію та Румунію, повідомляє прес-служба АП. 

Зі слів Порошенка, запуск в експлуатацію газопроводу є подією історичної ваги як для Туреччини та Азербайджану, так і для Європейського Союзу і для України. «Відтепер цілий регіон зможе мати глибшу безпеку і ширші енергетичні перспективи», – прокоментував Президент.

Петро Порошенко нагадав, що Україна постійно перебуває під тиском газового шантажу – з боку Росії. «Як чітко свідчить минуле десятиріччя, енергетичними ресурсами Росія періодично зловживала. Вони стали в їхніх руках інструментом тиску на енергозалежні країни, щоб впливати на їхню внутрішню та зовнішню політику. Або карати їх, коли ці спроби не вдавалися», – заявив Порошенко.

«Проект газопроводу «Північний потік-2» є яскравим прикладом такого тиску. Дехто вважає, що це комерційний проект, а насправді він є чисто геополітичним проектом. І він не має нічого спільного з енергопостачанням та реальною диверсифікацією», – додав голова держави.

Президент висловив сподівання на підтримку Туреччини та Азербайджана в додатковому постачанні енергоресурсів до України альтернативними маршрутами. «Україна повністю підтримує цей проект. І сьогодні ми погодилися, що будемо щасливі диверсифікувати наші джерела енергії і отримувати з TANAP через Болгарію і Румунію постачання газу», – сказав голова держави. 

«Я вірю, що найближчим часом ми знайдемо можливості для залучення природного газу з Азербайджану, Каспійського моря не лише до України, а всього регіону, що пов’язаний з українською газотранспортною системою», – підсумував Порошенко.

13.06.2018
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*