Реґіональний центр фонду Сороса полишає Будапешт.

Причиною цього став конфлікт між засновником фонду, мільярдером Джорджом Соросом і горським державним керівництвом.

Фонд «Відкрите суспільство» (Open Society Foundation), який фінансується відомим магнатом і філантропом Джорджем Соросом, закриває свій реґіональний центр в Будапешті й відкриває новий центр в Берліні. Переїзд заплановано на це літо – повідомила австрійська газета Die Presse.

За даними угорського порталу 444.hu, філія в Будапешті закриється 31 серпня. Перш ніж регіональний центр остаточно переїде до Берліна, буде створено тимчасовий офіс у Відні. На даний момент, в будапештському центрі фонду Сороса працює близько ста осіб, 60 відсотків з них – місцеві працівники.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, коментуючи цю новину, заявив, що не засмучений закриттям реґіонального центру в Будапешті. «Ви можете зрозуміти, що я не буду плакати, якщо фонд «Відкрите суспільство» полише Угорщину», – заявив він 20 квітня в інтерв’ю угорському радіо.

В Європі у фонду Сороса є також філії у Відні, Брюсселі, Парижі та Лондоні. В Угорщині фонд «Відкрите суспільство» працював з 1984 року. Знаменно, що стипендії, які видаються фондом для навчання за кордоном, раніше отримували кілька засновників правлячої в Угорщині партії FIDESZ, зокрема й сам Віктор Орбан.

Американський мільярдер угорсько-єврейського походження, 87-річний Джордж Сорос вважається жорстким критиком Орбана. Своєю чергою партія FIDESZ веде кампанію проти Сороса. У липні 2017 року парламент ухвалив суперечливий закон, який посилює контроль держави над неурядовими організаціями, що фінансуються з-за кордону. Закон спрямований в першу чергу проти організацій, фінансово підтримуваних Соросом і зобов’язує їх щорічно подавати список своїх найважливіших іноземних спонсорів і реєструватися як «організації, які отримують профіт від іноземного фінансування».

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*