Рекс Тіллерсон звільнений з посади держсекретаря США.

Його місце займе директор ЦРУ Майк Помпео, якого в ЦРУ замінить його заступниця Джина Гаспель.

Обох має затвердити Сенат США, якщо це станеться Гаспель стане першою жінкою на чолі ЦРУ.

Спочатку про кадрові зміни повідомила Washington Post, потім в твіттері Трамп підтвердив нові призначення. Він подякував Тіллерсона за службу, сказав, що Помпео «фантастично впорається» на новому місці роботи і назвав нового керівника ЦРУ:

«Директор ЦРУ Майк Помпео стане нашим новим державним секретарем. Він фантастично впорається! Дякую Рексу Тіллерсону за його службу! Джина Гаспель стане новим директором ЦРУ і першою жінкою на цій посаді. Всім вітання!»

За кілька годин до відставки Тіллерсон заявив про солідарність з Великою Британією в питанні про отруєння в англійському Солсбері колишнього полковника ГРУ Серґєя Скрипаля та його дочки.

За даними The Washington Post, Трамп попросив Тіллерсона піти у відставку ще в п’ятницю, 9 березня. В Держдепартаменті ж США кореспондентові «Блумберґу» повідомили, що Трамп не говорив з Тиллерсоном про відставку особисто, і твіт про звільнення застав Тіллерсона зненацька.

В розмові з журналістами після сенсаційного оголошення президент США сказав, що вони з Рексом Тиллерсоном непогано ладнали, однак не погоджувались з низки питань. «Якщо подивитися на угоду з Іраном — я вважав, що вона жахлива, а він вважав її нормальною. Я хотів її розірвати або змінити — він думав інакше».

Чутки про відставку Тіллерсона снували ще з липня 2017 року. За неофіційними даними, Тіллерсон навіть писав заяву про звільнення, але його вмовили залишитися. Як на причину тоді вказували ті ж розбіжності між ними, про які нині згадав Трамп. Тоді кілька американських видань повідомили, що Тіллерсон при свідках назвав Трампа «кретином» (moron).

За неофіційною інформацією з Білого дому президент вирішив замінити Тіллерсона власне тепер через підготовку до переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином та через початок торгівельних воєн.

Через кілька хвилин після свого твіту Трамп опублікував офіційну заяву, в якій пояснив, чому обрав Майка Помпео на головний дипломатичний пост. Він зазначив, що Майк Помпео з відзнакою закінчив військову академію Вест-Пойнт і юридичну школу Гарварду і на посаді директора ЦРУ посилив розвідувальну діяльність і модернізував оборонні та наступальні здібності США.

Трамп попросив сенаторів якнайшвидше затвердити Помпео на новій посаді: «Його досвід у збройних силах і на посаді директора ЦРУ добре підготували його до цієї ролі. На посаді держсекретаря він продовжить відновлювати позиції Америки в світі, зміцнювати союзницькі відносини, протистояти нашим ворогам і домагатися денуклеаризації Корейського півострова».

Майк Помпео до призначення директором ЦРУ у лютому 2017 року представляв (з 2011 року) штат Канзас в конгресі США. На президентських виборах 2016 року він спочатку підтримував висування республіканця Марко Рубіо, але пізніше приєднався до прихильників мільярдера Трампа. Під час передвиборної кампанії Помпео не кремпувався критикувати Трампа, зокрема, він назвав аудіозапис від 2005 року, на якій Трамп розповідає, як чіплявся до жінок, «жахливою, образливою та безвідповідальною».

Джина Чері Гаспел народилася 1 жовтня 1956 року. З 1985 року працює в ЦРУ. У різний час була заступником директора Національної секретної служби (НСС), заступник директора НСС із зовнішньої розвідки і секретних операцій та начальником штабу директора НСС. Заступника директор ЦРУ з 7 лютого 2017 року, курувала збір і аналіз даних, діяльність контррозвідки і зв’язки з іноземними службами.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*