Росія перекинула до Лівії війська і озброєння.

Зокрема йдеться про спецпризначинців ГРУ і комплекси С-300

Стало відомо, що Росія відрядила до Лівії кілька десятків військовослужбовців Головного управління Генштабу (раніше ГРУ) для підтримки командувача Лівійської національної армії генерала Халіфи Хафтара. Останній контролює території на сході країни і воює з визнаним міжнародним співтовариством урядом Лівії. Кремль також поставила Хафтару важкі озброєння.

Про це написала британська газета The Sun з покликом на високопоставлене джерело в уряді.  За даними видання керівництво британських спецслужб доповіло прем’єр-міністерці Терезі Мей про намір Росії закріпити військову присутність в Лівії. 

Водночас газета The Sun повідомила про створення Росією військових баз в містах Тобрук і Бенгазі на північно-східному узбережжі Лівії. Згідно з цією інформацією, обидві бази прикривають бойовики «Приватної військової компанії Вагнера». Британська розвідка вважає ймовірним, що російські крилаті ракети «Калібр» і зенітно-ракетні системи ППО С-300 доставлено на територію Лівії.

Керівництво британської розвідслужби вважає, що президент РФ Володимир Путін має намір перетворити виснажену війною Лівії в нову Сирію, вказується далі в матеріалі газети. За даними The Sun, мета Москви – спровокувати нову міґраційну кризу в Європі. Крім того, в Лівії є великі родовища нафти, в яких також зацікавлена ​​РФ, повідомляє британська газета.

Москва вперто спростовує цю інформацію. Заступник голови комітету Держдуми з оборони Юрій Швиткін назвав «фантазією» заяви британських спецслужб про плани Кремля «перетворити Лівію в нову Сирію». «Можу з усією відповідальністю заявити, що російські військовослужбовці не присутні в Лівії. Ми користуємося офіційною інформацією і офіційними джерелами. А якщо говорити про думку Великої Британії, можна відповісти, що їхнім фантазіям немає меж. Тому вони можуть скоро сказати, що вже в Лондоні Псковська дивізія перебуває», – покпинив Швиткін.

Тим часом інформаційне агентство РБК підтвердило інформацію The Sun з власних джерел у Міністерстві оборони Росії. За даними агентства, на схід північноафриканської держави перекинуті, зокрема, елітні десантні підрозділи з Підмосков’я.

10.10.2018
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*