Росіян звинуватили в гакерській атаці на МЗС Чехії.

Вони намагалися, зокрема, вплинути на систему видачі дозволів на проживання.

У Чехії затримали кількох росіян. Їх звинувачують у зламі комп’ютерної системи чеського Міністерства закордонних справ і у втручанні в роботу системи видачі дозволів на проживання. Про це повідомило чеське видання České noviny з покликом на  інформацію прокуратури Праги.

Як повідомила прокурорка Петра Ульріхова (Petra Ullrichová) прокуратура Праги, 18 вересня було затримано вісьмох осіб, серед них – громадяни Росії і В’єтнаму. Скільки серед затриманих росіян – не уточнюється.

Операцію провели Головна прокуратура Чехії, Центр боротьби з організованою злочинністю і Служба безпеки та інформації (чеська контррозвідка) ще місяць тому, але відомо про це стало тільки у вівторок, 16 жовтня. 

Того ж дня їм були висунуто звинувачення в несанкціонованому доступі до комп’ютерних мереж і в участі в організованій злочинній групі. Чотирьом з них також висунули звинувачення у відмиванні грошей, отриманих злочинним шляхом.

У повідомленні празької прокуратури йдеться, що обвинувачені втручалися в систему видачі дозволів на проживання, блокуючи її і маніпулюючи нею за гроші. Вони могли заробити на гакерських атаках сотні мільйонів чеських крон. Видачею дозволів на проживання в Чехії опікується  Міністерство закордонних справ.

Нагадаємо, що на початку жовтня Міністерство оборони Нідерландів повідомило про запобігання кібератакам росіян на Організацію зі заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Як з’ясувалося, в квітні з Нідерландів були вислані чотири росіянина з дипломатичними паспортами, котрі є співробітниками ГРУ. У лютому німецькі ЗМІ повідомляли про атаку російських гакерів на сервери Міністерства закордонних справ і Міноборони ФРН, внаслідок якої могли бути викрадені документи.

Російська влада вперто відкидає будь-який зв’язок з гакерськими атаками.

16.10.2018
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*