«Rzeczpospolita» натякає на російський корені антиукраїнських поправок.

В нинішній статті «Хто стоїть за новелізацією закону про ІНП» проурядова «Rzeczpospolita» вказує, що Kukiz’15, від якого вийшов проект поправок до закону про ІНП, консультували проросійські історики.

Газета згадує трьох істориків: Войцеха Мушинського, Володимира Осадчого та Чеслава Партача, відомих своїми антиукраїнською та проросійською позицією.

Один з них, польський професор Володимир Осадчий, що народився 1968 року на Волині і закінчив Львівський держуніверситет ім. Ів. Франка. Він був присутній на засіданні комісії справедливості і прав людини в листопаді 2016 року, коли презентувався проект.

З 1993 року Осадчий мешкає в Польщі. Працював в Університет Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, а згодом в Інституті історії костелу Люблінського католицького університету та Вищої державно професійної школи у Холмі. Він частий коментатор медіа о.Ридзика та пропутіновської аґенції «Спутнік». Як зазначає, «RzP», «там дав інтерв’ю Леоніду Сіґанові, який починав кар’єру як диктор комуністичного Зв’язку польських патріотів в Москві. У своїх висловлюваннях для «Спутніка» професор Осадчий нарікає на «великий апломб бандерівських середовищ» в Україні і критикує польську східну політику». Позаминулого року розгорівся скандал з виданою ним книгою Г.Хомишина «Два Царства», яку УГКЦ оцінило як удар в процес беатифікації Андрея Шептицького.

Власне, про його причетність до проекту ухвали писав ще на початку цього місяця Павел Боболовіч, польський кореспондент Radio Wnet:

«Одним із головних фахівців, які виправдовують внесення змін до Закону про Інститут Національної пам’яті, а саме в частині «злочинів українських націоналістів», був колишній, а можливо досі чинний громадянин України і науковець Володимир Осадчий. Це він проштовхує тезу про буцімто «бандеризацію» сучасної України, і про загрозу для Польщі, яку представляє зростання кількості українців, які емігрують до Польщі і які мали би привозити на територію Польщі небезпечну антипольську ідеологію.

У цьому Осадчий співпрацює із ксьондзом Ісаковичем-Залєським, та іншими людьми, які пов’язані з проросійською партією «Зміна», і політиком Павлом Кукізом – лідером групи «Кукіз 15». Від цієї групи до польського парламенту потрапили представники націоналістичних середовищ, які в Польщі є традиційно проросійськими.

Складається враження, що пункти, які можна трактувати як антиукраїнські, внесли до поправок до закону про Інститут Національної Пам’яті «контрабандним чином». Під виглядом належної боротьби з тим, щоб поляків не пов’язували зі злочинами Третього Рейху, хтось спритно «підкинув» боротьбу із так званим українським націоналізмом.»

На цього «хтось» прямо вказав про-PiS-овський (часто публікується в націоналістичній «Ґазеті Польській») історик Єжи Тарґальський в програмі TV Republika: «Треба пам’ятати, що цей закон в останню мить був доповнений поправками руху Kukiz’15, які початково не планувалося там включати». «Ці люди більше ненавидять Україну, аніж люблять Польщу. Це все закінчиться маршем на Луб’янці за трупом Польщі,» — коментував він «українську» частину поправок. З айого оцінкою, власне ця частина є політичною провокацією і катастрофою для Польщі: якби би через неї «поправок не прийняли, то би програли в дискусії з єврейськими організаціями. Якщо би почалися дискусії щодо поправок, то Kukiz’15 зробив би театр і все питання було би протягнуто, що також означало б поразку. Депутатів поставили в безвихідну ситуацію. Будь-яке рішення було би погане, бо Kukiz’ 15 грає антиукраїнською картою, щоб здобути підтримку кресов’яків».

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*