Слідами попа Гапона

Напередодні різдвяно-новорічних свят варто відновити в пам’яті біографію такого собі Георгія Аполоновича, який 9 січня 1905 року влаштував дуже своєрідну прогулянку для кількох десятків тисяч однодумців.

Провокація тижня

Після походів по даху і звільнення з обіймів правоохоронців від Міхеіла Саакашвілі чекали продовження шоу. Колишній президент і губернатор не обдурив сподівання і влаштував акцію за яку звичайний обиватель був би обмежений у свободі пересування на кілька років. Поки любителі мистецтва насолоджувалися джазом у закладі культури, який за традицією називають «Жовтневим палацом», під стінами того будинку Саакашвілі з друзями влаштували акцію в стилі панк з елементами трешу.

Літали вибухові пакети, лунали звуки схожі на постріли, поліціанти і нацгвардійці зазнавали шкоди власному здоров’ю, а грузинський апатрид зміцнював своє реноме еnfant terrible української політики.

Саакашвілі справді поводить себе, як капризна дитина, якій дорослі дозволяють залазити на голову. Але навіть йому варто пам’ятати, що терпіння на відміну від дурості має межу і на будь-яку непосидючу задницю знайдеться ремінь.

Зустріч тижня

До візиту польського президента Анджея Дуди в Харків готувалися довго і ретельно. Боялися провокацій і чергових вибриків «корисних ідіотів». Захід відбувся згідно до протоколу, офіційний Київ втішився, що Варшава знову є нашим адвокатом у Європі, а вчорашні незгоди треба забути і з оптимізмом дивитися у світле майбутнє.

Горня дьогтю в баняк меду було хлюпнуто коли головний поляк повернувся на свою батьківщину. Держсекретар канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський в інтерв’ю заявив, що відбудова знищених українських пам’ятників в Польщі є можливою виключно після проведення ексгумацій і точного встановлення, хто там похований, адже написи на місцях пам’яті мають відповідати історичній правді.

«Побачимо, чи українці будуть повністю лояльними стосовно своїх декларацій. Згідно з ними, місце пам’яті є там, де є людські кістки. Формула вшанування, яку зараз опрацьовано, є дуже важливим рішенням», — заявив Щерський, і пояснив, що спочатку потрібно провести ексгумації, а потім відбудувати пам’ятники, і написи на них «мають відповідати історичній правді».

Досвід стосунків з поляками свідчить, що качати права сусіди вміють набагато краще за нас, і профіту від того процесу матимуть більше саме ті, кого так і не покарали за транспаранти «Пам’ятаємо про Львів і Вільнюс».

Гроші тижня

Чергове фінансове вливання у вітчизняну економіку з Заходу перенесене у кращому випадку на наступний рік. Європейський Союз третій транш Україні не дасть, бо реформи в нас пробуксовують. Передбачалося, що ЄС виділить 600 мільйонів євро, але оскільки вимог кредиторів не виконано, то святий Миколай з Брюсселя до Києва з мішком грошей не поїхав.

Не оптимістично виглядають і фінансові справи в Вашингтоні.

«У нас досі є куди рухатися для завершення перегляду програми, тому на даному етапі говорити про транші поки рано», — заявив стосовно перспектив кредитування України представник МВФ Вільям Мюррей під час брифінгу у столиці США.

Незважаючи на це в НБУ майже впевнені, що реформи в нас активізуються і вже в другому кварталі наступного року МВФ гроші дасть.

Всього Нацбанк чекає від Фонду $3,5 млрд. Залишилася «дрібниця» у вигляді проведення реформ.

Зброя тижня

$350 мільйонів на допомогу армії України передбачено в бюджеті Сполучених Штатів на наступний рік. Паралельно уряд Канади дозволив поставки в Україну вогнепальної зброї, що в нас було тлумачено як швидка поява у вітчизняних степах напівлегендарних джевелінів (FGM-148 Javelin, переносні протитанкові ракетні комплекси).

Занадто радісну реакцію на такі новини трохи вистудив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

«Вже перезріла необхідність політичного рішення держав Альянсу щодо зняття штучних обмежень, надання Україні озброєнь, зокрема і летальних, для оснащення Збройних Сил, інших структур сектору безпеки і оборони», — сказав Турчинов, і нагадав, що східні кордони України є передовим рубежем європейської безпеки.

Залишилося почекати, що саме приїде до нас з берегів Онтаріо і як на берегах Дніпра освоюватимуть американські «воєнні» мільйони.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*