США звинуватили Росію в блокуванні розслідування хіматак в Сирії.

Зокрема, за словами представників білого дому, Москва намагається ліквідувати міжнародну комісію, яка розслідує застосування хімічної зброї в сирійському місті Хан-Шейхуні, що в провінції Ідліб.

У заяві адміністрації президента США російській владі закидається намагання підірвати роботу Спільної слідчої комісії (Joint Investigative Mechanism – JIM) в складі співробітників ООН і Організації зі забороні хімічної зброї (ОЗХЗ). «Спроби Росії протидіяти Спільній слідчій комісії ООН і ОЗХЗ і ліквідувати її свідчать про бездушне нехтування стражданнями і загибеллю людей від хімічної зброї та про абсолютну неповагу до міжнародних норм», – йдеться в заяві Білого дому, яку цитує видання Washington Examiner.

Як зазначається далі, ті країни, які не підтримують роботу незалежних експертів, «безпосередньо порушують всі стандарти розумної поведінки на міжнародній арені». «Особливо в світлі останніх висновків всі країни повинні усвідомлювати важливість роботи JIM», – підкреслюється в документі.

Нагадаємо, що 24 жовтня постійний представник Росії в Раді Безпеки ООН наклав вето на проект резолюції, яка передбачає пролонґацію мандату для розслідування випадків застосування хімзброї в Сирії. Ще один постійний член Ради Безпеки – Китай – утримався під час голосування.

Вивченням цих хімічних інцидентів займається JIM, сформована ще 2013 року у відповідь на рішення сирійської влади знищити запаси хімічної зброї та об’єкти з її виробництва. Пізніше, коли цей процес був завершений, мандат JIM подовжили. В її завдання увійшло встановлення конкретних фактів використання хімічних боєприпасів і визначення відповідальних за це осіб. Мандат місії закінчується в середині листопада.

Нагадаємо, що в квітні цього року внаслідок хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхуні, що в провінції Ідліб, загинуло щонайменше 87 осіб. Згідно з попередніми висновками, атаку вчинила сирійська урядова авіація за підтримки російських військовиків.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*