У Чехії проходять другі в історії прямі вибори президента країни.

Фаворитом виборчих перегонів залишається чинний глава держави Мілош Земан.

                                                 Їржі Драґош

Виборчі дільниці у Чеській Республіці відкрилися в п’ятницю, 12 січня, о 14.00 за місцевим часом. І працюватимуть у перший день до 22.00. У суботу, 13 січня, чехи матимуть шанс проголосувати з 8.00 до 14.00. Загалом виборчим правом у країні володіє приблизно 8,4 мільйона осіб – повідомило Radio Praha.

Крім 73-річного Мілоша Земана, котрий балотується на другий термін, за посаду керівника держави змагаються ще восьмеро кандидатів. Найсерйознішим суперником чинного президента вважається 69-річний Їржі Драґош (Jiří Drahoš) – колишній голова Академії наук Чехії, професор-хімік, котрий виступає як незалежний кандидат. Згідно з останньою соціологією, його підтримує приблизно 21,5 відсотка чеського електорату. У той час, як за Земана готові проголосувати приблизно 32 відсотки виборців.

Попередні результати голосування стануть відомими щойно в суботу ввечері. Більшість експертів прогнозує, що Чехії не уникнути другого туру, який, згідно з планом, має відбутися через два тижні, 26 і 27 січня. Найімовірніше у двобої зійдуться Земан і Драґош. Перший, як відомо, є доволі лояльним до Кремля, неодноразово виправдовував політику Володимира Путіна, зокрема й щодо України, виступав за зняття європейських санкцій з Росії. Окрім того, Земан зарекомендував себе як євроскептик і противник членства Чехії в НАТО. Драґош у названих питаннях виступає з цілковито протилежних позицій, він відстоює збереження антиросійських санкцій, його програма цілком націлена на євроінтеграцію.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*