У Кінологічному центра ДПСУ відбувся перший випуск собак-штурмовиків для КОРДу.

Сьогодні, 14 травня, у Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби України у місті Великі Мости на Львівщині відбувся випуск семи співробітників спецпідрозділів Національної поліції України «КОРД» і їхніх чотирилапих вихованців, передає ЛП.

За словами начальника циклу кінологічних дисциплін Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України Дмитра Суржа, пошуково-штурмові собаки департаменту «КОРД» виконують зовсім інші завдання, ніж собаки прикордонної служби, які винюхують контрабанду чи порушників кордону.

«Наші вихованці з «КОРДу» вміють безстрашно атакувати і затримувати умовних порушників, терористів у будь-яку пору доби і на будь-якій території», – повідомив він.

Сьогодні випускниками кінологічного центру стали співробітники «КОРДу» із Києва, Хмельниччини, Рівного, Дніпра, Сум, Харкова, усього сім співробітників із собаками.

Чотирилапі бійці КОРДу. Фото: Андрій Котенський/ЛП

«Усі поліцейські приїхали зі своїми собаками, але до цього вони жодних штурмових навичок не отримували, за винятком двох псів, які вже мали базову підготовку. Фактично усі собаки вивчали пошуково-штурмові навички з нуля, а їхні «господарі» справ із кінологією до цього не мали. Зараз вони засвоїли усю базову підготовку і надалі усі отримані навички нарощуватимуть у своїх підрозділах за місцем дислокації», – повідомив він.

Новий набір очікується ще цього року. В перспективі кожна область України повинна мати на своєму озброєнні таких чотирилапих бійців.

Штурмовими собаками «КОРДу» виховують із німецьких і бельгійських вівчарок та ротвейлерів.

«Спецпідрозділ КОРД був створений для того, щоб боротися із організованою злочинністю та брати участь у антитерористичних операціях. Головні завдання бійців КОРДу – затримання озброєних злочинців, а також боротьба із тероризмом», – повідомив він.

Зазвичай собак використовують у приміщеннях, де можуть переховуватися озброєні злочинці із вибуховими пристроями, що несуть підвищену загрозу життю бійців.

Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*