У Ватикані створили збірну з легкої атлетики

Вчора було презентовано першу ватиканську офіційну спортивну організацію: збірну легкоатлетичну команду, яка в рамках угоди, підписаної з італійським Олімпійським комітетом (Comitato Olimpico Nazionale Italiano, скорочено Coni) планує брати участь у міжнародних змаганнях з Олімпійськими іграми включно.

В майбутньому збірна Ватикану планує безпосередньо вступити в Міжнародну асоціацію легкоатлетичних федерацій (IAAF). Нині ж, будучи частиною італійської легкоатлетичної федерації, ватиканці отримають доступ до її медичних, наукових та тренерських ресурсів. Ватикан має намір підписати аналогічну угоду з італійським Паралімпійським комітетом.

В команду входять близько шести десятків учасників: священики, гвардійці, монахині та адміністративні працівники. Найстаршим членом команди є 62-річний професор з Апостольської бібліотеки. Ватиканська фармацевтка-бігун Мікела Сіпрієтті зазначила на презентації, що мета команди не стільки перемагати, а радше «промувати культуру і поширювати  послання солідарності і боротьби з расизмом і насильством всіх типів».

Найближчим часом ватиканські легкоатлети планують взяти участь в іграх малих держав Європи (з населенням менше мільйона мешканців) і в Середземноморських іграх.

Власне, команда створена в рамках загальної політики Ватикану щодо промоції спорту як способу діалогу і шляху до досягнення миру та солідарності — головним її пріоритетом буде участь у змаганнях, що мають культурне, символічне значення, а не досягнення високих результатів.

Водночас президент команди, підсекретар спортивного департаменту Папської Ради з культури  Мельхор Санчес де Тока Аламеда зазначив, що «ми часто мріяли побачити прапор Святого Престолу серед делегацій на відкритті Олімпійських ігор. І ми можемо навіть піднятися на п’єдестал». Президент Coni Джованні Малаго, вітаючи ватиканську команду, допустив, що колись вони можуть позбавити Італію медалей.

Останніми роками Ватикан вже виставляв неофіційні команди з футболу та крикету на щорічні змагання у Великобританії, які допомогли налагодити відносини з Англіканською церквою.

11.01.2019
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*