У законі про Антикорупційний суд виявили неузгоджений одіозний пункт.

В оприлюдненому у середу законі «Про Вищий антикорупційний суд України» виявили норму про те, що апеляції щодо справ НАБУ, які вже зараз розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Це порушує попередні домовленості з міжнародними партнерами, йдеться в заяві організації «Transparency International Україна», адже оскарження справ, які зараз перебувають на розгляді в загальних судах, мало б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

Проблемна норма проявилася допіру в оприлюдненому тексті закону, що його у середу надрукувало офіційне видання Верховної Ради «Голос України». Ця правка не зачитувалася головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на самому комітеті. Цей пункт з’явився у тексті правок, розданому в комітеті за годину до голосування. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради.

«Ця норма – це амністія для всіх top-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням», – заявив Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

«Тепер же справи Мартиненка, Насірова та інших одіозних top-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть «злиті»», – передбачає Шабунін.

«Треба терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років», – зазначає виконавчий директор «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин.

13.06.2018
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*