Увага! 1 квітня скасують фінансування для українців, які не підписали декларацію з лікарем

З 1 квітня Міністерство охорони здоров’я планує повністю зупинити виділення коштів на лікування українців, які не уклали угоду з сімейним лікарем. Зараз таких налічує 16 мільйонів.

Про це пише газета «Сьогодні».

Зараз всі українці поділені на два списки. У зеленому – ті, хто підписав угоду з сімейним лікарем. На кожного з таких пацієнтів медустановам виділять 370 гривень на рік плюс вікові надбавки. В червоному списку – ті, хто ще не знайшов свого терапевта. Фінансування для таких пацієнтів скасують вже з 1 квітня.

«Щоб отримувати планову медичну допомогу, потрібно мати декларацію з сімейним лікарем. Це обов’язково», – зазначає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

За словами чиновників, такі нововведення не зменшать фінансування медичних установ.

«Всі установи уклали досить декларацій, щоб мати доходи, які у них були, і навіть більше», – запевняє Ковтонюк.

Медики, в свою чергу, обіцяють, що не відмовляють у прийомі пацієнтам без декларації. Але потім все ж просять оформити документ.

«Кожен лікар зацікавлений в тому, щоб пацієнт підписав декларацію. Це конкуренція, це правильно», – говорить заступник директора ЦПМСД №3 Святошинського району Києва Олена Кривошеєва.

У третій столичній поліклініці угоди з медиками підписали 60% пацієнтів. В цілому по Україні найчастіше декларації підписують жителі сіл, а особливо – пенсіонери. Зате молодь до медиків не поспішає. Крім того, не всі знають про нововведення.

«Не знав я про декларацію, які потрібні документи, щоб оформити. Не бачу сенсу, бо не часто звертаюся до лікарів», – каже житель Києва Артур Сирів.

Але медики попереджають: вже влітку пацієнти без декларації не зможуть безкоштовно здати аналізи, пройти діагностику або отримати знижки на ліки.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*