Вибухи в Ічні вщухають – пожежники залучили авіацію.

Міністерство оборони України повідомило про те, що виюухи на військовому арсеналі під Ічнею вщухають.

«З ночі і станом на 09:00 сьогодні, 10 жовтня, інтенсивність вибухів значно знизилась, йде тенденція на покращення ситуації на території 6-го арсеналу. Наразі фіксуються вибухи боєприпасів з періодичністю 1 вибух на 10 хвилин», – повідомив начальник управління комунікацій та преси Міністерства оборони Олексій Чернобай.

З його слів, зменшення вибухів та задимленості дозволило оперативному штабу з ліквідації наслідків задіяти авіацію та аеророзвідку над місцем надзвичайної події.

«Осередки займання пожежі локалізовано, здійснено аеророзвідку тих осередків, які залишились, і найближчим часом з метою їх гасіння буде застосовано пожежну авіацію ДСНС. Так як періодичність вибухів значно зменшилась, є можливість працювати пожежній авіації. Зокрема, була здійснена повітряна розвідка авіацією ДСНС над територією арсеналу та аеророзвідка за допомогою БПЛА», – повідомив полковник.

Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила: станом на 11:30 для проведення рятувальних та урґентних робіт у районі надзвичайної ситуації залучили понад 1 тис. осіб та 214 одиниць техніки. Зокрема, до гасіння залучено 2 Інженерні машини розгородження, 4 пожежних танки ЗСУ та 2 літаки АН-32П ДСНС.

Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання уряду в середу навів дещо інші дані про інтенсивність детонацій: з його слів, станом на ранок середи вибухало раз на три хвилини.

«Інтенсивність вибухів на сьогодні на ранок становить один вибух у три хвилини. Був іще потужний вибух уночі», – сказав Полторак, котрого цитує аґенція «Інтерфакс-Україна».

«Зранку розпочала гасіння пожежі авіація ДСНС… Є ще задимлення на арсеналі, але я думаю, що найближчим часом ми будемо здатні ліквідувати цю подію», – запевнив міністр.

Інформація про пожежу та вибухи боєприпасів на території складів 6-го арсеналу Міноборони України біля селища Дружба (Ічнянський район, Чернігівщина) надійшла о 3.30 вівторка, 9 жовтня.

Постраждалих серед військовослужбовців, співробітників ЗСУ і цивільного населення внаслідок вибухів боєприпасів немає.

Через надзвичайну подію евакуювали мешканців із 38 поселень.

Згідно з даними Чернігівської ОДА, чисельність жителів, що підлягають евакуації, становить 18 794 особи. У ДСНС повідомили про фактичну евакуацію понад 12,3 тис. осіб.

В ОДА поінформували, що 63 особи звернулися по медичну допомогу у зв’язку з поганим самопочуттям через задимленість унаслідок НП.

За фактом НП на складах військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею «недбалість» (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України). У Службі безпеки України повідомили, що розслідують кілька версій пожежі на території складських приміщень в/ч ЗСУ, зокрема, відпрацьовують версію про можливу диверсію.

10.10.2018
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*