Віце-прем’єр назвала перемогою України і Європи відсіч Росії у ПАРЄ.

Віце-прем’єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає перемогою зняття з розгляду Парламентської асамблеї Ради Європи проекту резолюції про послаблення санкцій щодо російської делеґації.

Про це Климпуш-Цинцадзе написала на своїй сторінці у Twitter, коментуючи підсумки вівторкового засідання ПАРЄ.

«Вітаю українських та європейських депутатів із важливою перемогою у ПАРЄ. Ще одну ретельно сплановану атаку на засади цієї провідної правозахисної організації/асамблеї відбито», – прокоментувала віце-прем’єр.

Водночас, вона додала, що боротьба за загальнолюдські цінності та міжнародне право «ще далека від того, щоб вважатися завершеною». Пані Іванна очікує чергової спроби росіян повернутися у ПАРЄ в січні.

Постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба зізнався: Росія була близькою до того, щоб повернутися у Страсбург, однак відчайдушний опір себе виправдав.

«Це була виснажлива боротьба. Іноді здавалося, що все пропало. Але ми усі, кожен на своїй ділянці, грали до кінця і не здавалися. І ось тобі маєш», – прокоментував посол на своїй сторінці у Facebook.

Голова парламентської делеґації України в ПАРЄ Володимир Ар’єв назвав дебати в асамблеї «проміжною перемогою».

«Вимоги Росії не виконані. Резолюцію перенесено через тиск російського фактора. На невизначений час. Це означає що в 2019 році РФ знову не подаватиметься в ПАРЄ. Ми виконали програму на всі 100! Ну, на 99%», – з гумором прокоментував Ар’єв.

«Європа зробила свій вибір. Він проміжний, але правильний. І гімн України у виконанні української делегації і українських журналістів у відповідь на провокацію російської пропагандистки, став яскравим завершеннням цієї частини епопеї, яку Росія програла з тріском», – резюмував Ар’єв.

По завершенні розгляду українська делеґація влаштувала урочистий протест російській журналістиці, коли почала співати Державний гімн у відповідь на випитування кремлівських пропаґандистів.

Представниця української делеґації Ірина Геращенко назвала витівки російських журналістів «мракобіссям».

«У житті це путін-ТБ є ще огиднішим, ніж «у ящику». Росіяни надіслали на полювання в кулуари ПАРЄ свій базар-десант. Вони ганяли за нами в коридорах, вламувалися в приміщення українського представництва й лепетали про «нацисткає прівєтствіє» (ніяк не заспокояться через «Слава Украіні!»)», – прокоментувала Геращенко. Пані Ірина також подякувала українським журналістам, котрі в кулуарах підтримали делеґацію співанням Державного гімну

10.10.2018
Дякуємо: zbruc.eu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*