Врятовано всіх дітей, котрі застряли в печерному комплексі Тхам Луанґ.

Операція з їхнього порятунку тривала понад тиждень.

Дванадцять юних футболістів у віці від 11 до 16 років і їх 25-річний тренер пропали 23 червня в печерному комплексі Тхам Луанґ, куди вони вирушили на екскурсію. Пошуки ускладнювалися затяжними дощами, які затопили печери й відрізали дітей від входу. У зв’язку з цим до операції були залучені аквалангісти.

Рятувальна операція почалася восьмого липня. У рятувальників був вибір – почати визволяти дітей якомога швидше, допоки погодні умови не погіршилися, або чекати, коли сезон дощів пройде. У першому випадку були ризики, пов’язані з тим, що дітям доведеться пливти під водою в темряві, проходячи важкі місця. У другому випадку хлопчикам довелося б пробути в печері кілька місяців. Влада ухвалила рішення не зволікати і оперативно навчити підлітків підводному плаванню, щоб визволити їх в нинішніх умовах.

В операції були задіяні 19 рятувальників. Крім того, з моменту виявлення групи більше тижня тому з дітьми перебували лікар і три «морські котики» ВМС Таїланду. Кілька днів тому загинув колишній військовий ВМС Таїланду Саман Гуна, котрий доставив дітям балони з киснем, але втратив свідомість на зворотному шляху.

Дітей визволяли з печери по одному. Це робилося через те, що деякі проходи в печері досить вузькі. Інша причина полягає в тому, що якщо б одна дитина запанікувала, то паніка могла б охопити й інших дітей. Кожному хлопцеві для порятунку довелося проплисти підземними водами з аквалангами близько чотирьох кілометрів.

У вівторок, десятого липня, надійшла інформація, що всіх 12 підлітків вдалося вивести з печери. Зараз їхній стан здоров’я досліджують лікарі. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

10.07.2018
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*