Зеленський відправив дилетантку на оглядини зовнішніх політик у Брюссель.

Представниця штабу кандидата у Президенти Володимира Зеленського Ірина Венедіктова припустилася низки помилок під час щорічної зустрічі «Українська лабораторія» у Брюсселі, в котрій узяли участь зовнішньополітичні радники п’яти найрейтинговіших кандидатів – Зеленського, Порошенка, Тимошенко, Бойка і Гриценка. 

Представники команд мали висловити своє бачення зносин із НАТО та ЄС та розповісти про виборчі програми кандидатів, пише видання «Європейська правда». Lля штабу Зеленського це фактично стало першою презентацією зовнішньополітичної стратегії.

Команда Зеленського визначила зовнішньополітичним радником Венедіктову – правницю з Харкова, яка опікується юридичним напрямком і є довіреною особою кандидата на виборах, утім, не має досвіду у сфері міждержавних зносин.

«Зеленський – абсолютно проєвропейський кандидат, можете не хвилюватися. Європа – це дуже важливий партнер, без Європи неможливо повернути і відновити Донбас», – заявила Венедіткова, додавши: «Доки триває збройний конфлікт на Сході, Україна не може бути членом ні ЄС, ні НАТО».

І, хоча в кінці промови серед інших пріоритетів вона згадала про «європейську та євроатлантичну інтеграцію», відчувався брак пояснень, що ж вона вкладає у ці слова. Відповідаючи на уточнювальне питання про виконання Угоди про асоціацію з ЄС та безумовне виконання річних національних програм Україна-НАТО, Венедіктова зазначила: «Відповідь – «так» і «так». Для НАТО нам потрібна професійна армія, і нам потрібно цього досягти. Що стосується ЄС – ми за, тому що ми – європейська держава».

Від Венедіктової пролунало твердження, що «європейська інтеграція і НАТО закріплені в українському законодавстві від 2002 року, і відтоді ми йдемо європейським шляхом» – при тім, що згадки про НАТО «вичистили» із законодавства ще за прем’єрства і президентства Януковича, тож після 2014 року довелося їх повертати у законодавчу та нормативну базу.

Також Венедіктова продемонструвала, що не знає змісту недавніх змін до Конституції в частині НАТО. Вона вважає, що «внесення зміни до Конституції – це, звичайно, важливий і правильний крок, але це записали у преамбулі, а не в тілі Конституції». Це зовсім не так: зміни вносять низку правок і в тіло Основного закону – в тій частині, де йдеться про повноваження Президента, уряду, парламенту.

«Європейська правда» зазначає: виступи радників не були експромтом, адже вони знали перелік запитань і мали можливість підготувати виступи не самостійно, а залучивши експертний потенціал усього штабу. «Будемо говорити відверто: команда Зеленського цей іспит не склала», – пише видання.

Команду чинного Президента України Петра Порошенка представляв голова НІСД Ростислав Павленко. Юлія Тимошенко делегувала на зустріч Григорія Немирю – свого багаторічного зовнішньополітичного радника, у минулому – віце-прем’єра з євроінтеграції. Позицію Анатолія Гриценка представила його нова радниця, нардеп Світлана Заліщук. І, нарешті, від Юрія Бойка на зустріч делегували Олега Волошина, журналіста і у минулому дипломата, а нині – радника виборчої кампанії опозиційного кандидата.

26.02.2019
Дякуємо: zbruc.eu

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*